به گزارش پورتال شهرستان اقلید به نقل از گروه محیط زیست خبرگزاری فارس، آموزش، فرهنگ‌سازی، پاکسازی و نهالکاری عمده فعالیت گروه‌های محیط زیستی و داوطلبانه در این هفته بود که همه آنها با هدف حمایت و حفاظت از محیط زیست و طبیعت صورت گرفته است. خبرگزاری فارس با انتشار  و انعکاس فعالیت‌های محیط زیستی سعی می‌کند حامی این عزیزان باشد.

*منطقه چشمه لادر خمینی شهر پاکسازی شد

برنامه پاکسازی مجمع فعالان محیط زیست اصفهان در منطقه چشمه لادر خمینی شهر استان اصفهان با حضور تعدادی از اعضا این مجمع و دیگر دوستداران محیط زیست برگزار شد. در این برنامه مقدار قابل توجهی فیلتر سیگار و زباله‌ غیر بازیافتی جمع آوری شد.

*پاکسازی ته سیگار در عمارت ائل گلی تبریز

به همت کانون محیط زیست سرو دانشگاه پیام نور مرکز تبریز و همزمان با روز جهانی پاکسازی زمین، محوطه عمارت ائل گلی این شهر در استان آذربایجان شرقی از زباله و ته سیگار پاکسازی شد.

*کارگاه توانمند سازی تسهیلگران آموزش محیط زیست در تهران برگزار شد

سومین دوره کارگاه‌های توانمندسازی آموزشگران طرح ملی آموزش محیط زیست اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی محیط زیست، به مدت چهار ساعت در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی تهران برگزارشد.

*بزرگداشت هفته کودک و محیط زیست در کرمان

به مناسبت هفته کودک و محیط زیست جلسه‌ای با موضوع زیست محیطی در کتابخانه زرند نو شهرستان زرند با حضور دانش آموزان عضو رویش گلبرگ‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهرستان و اعضای این کتابخانه در استان کرمان برگزار شد.

*روستا و روستائیان تداعی کننده عشق و صمیمیت، همدلی و هم صدایی هستند

برنامه ۲۰۷ پاکسازان طبیعت فارس به مناسبت گرامیداشت ۱۵ مهر روز ملی روستا با هدف فرهنگسازی و پاکسازی، در منطقه گردشگری دشتک و با استقبال اهالی بومی این روستای توریستی برگزار شد.

روستای دشتک یکی از قدیمی‌ترین روستا‌های ایران و استان فارس است که با جاذبه‌های بکر و سرسبز و معماری و طبیعت زیبا خود و به‌ واسطه شکل پلکانی‌اش ماسوله فارس نامیده می‌شود. به امید روزی که هر گردشگر بعد از بازگشت از طبیعت پسماندهای خود را در آنجا رها نکند.

*‌مدیریت مصرف آب در اقلید استان فارس

انجمن همیاران آب شهرستان اقلید در راستای اهداف آموزشی خود، جلسه تعامل و همفکری را با مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان برگزار کرد. در این جلسه پیشنهاداتی به محوریت مدیریت مصرف آب مطرح شد که از سوی طرفین مورد موافقت قرار گرفت.

*دوستداران محیط زیست، مناطق طبیعی پلدختر را پاکسازی کردند

به همت تشکل‌ها و دوستداران محیط زیست پلدختر و با همکاری اداره حفاظت محیط زیست مناطق طبیعی مناطق طبیعی پلدختر در استان لرستان پاکسازی شد.

*پاکسازی منطقه دینمار در بادرود

اعضای انجمن یاوران تاریخ و میراث بادرود استان اصفهان با همکاری هیات کوهنوردی و حضور بیش از ٣٠ نفر از دوستداران طبیعت این شهر، مسیر ١٢ کیلومتری منطقه دینمار را به‌صورت رفت و برگشت کوهپیمائی و پاکسازی کردند.

*اجرای گام سوم طرح «شهر سبز من» در مسجدسلیمان

گام سوم طرح «شهر سبز من» در مسجدسلیمان با مشارکت انجمن‌های محیط زیستی انجام گرفت. در این طرح که با هدف ایجاد فضاهای تنفسگاهی شهری و توسعه پوشش درختی و فضای سبز شهری در محلات کمتر برخوردار انجام گرفت تپه های مشرف به شهرک علیمردان خان با استفاده از گونه‌های بومی نهال‌کاری شد.

 در این برنامه که اعضای انجمن‌های دیده‌بان محیط زیست مسجدسلیمان، آوای طبیعت کارون و بانوان طبیعت دوست خوزستانی مشارکت داشتند، تاکید بر نگهداری و آبیاری نهال ها توسط اهالی منطقه و پیش بینی تامین کود مورد نیاز درختان از جمله موارد در اجرای آن است.

*برگزاری کارگاه آموزشی به مناسبت روز جهانی حیوانات در شهر گوریه

در این دوره آموزشی که به همت شورای هماهنگی تشکل‌های محیط زیستی خوزستان و با حضور تنی چند از مسؤولین شهر گوریه و جمعی از انجمن‌های مردم نهاد این استان برگزار شد، علاوه بر ارائه مباحث و نکاتی در ارتباط با روز جهانی حیوانات و وضعیت زندگی حیوانات به منظور بهبود استانداردهای رفاهی زندگی آنان، در خصوص مسائل و چالش‌های محیط زیستی منطقه نیز به بحث و تبادل نظر پرداخته شد.

*کاشت نهال در مسجدسلیمان به مناسبت بزرگداشت مولوی

انجمن‌های محیط زیستی مسجدسلیمان به مناسبت روز بزرگداشت مولوی در محوطه فرهنگسرای جوان نهال کاشتند. آیین کاشت نهال در فرهنگسرای جوان مسجدسلیمان همزمان با بزرگداشت روز مولوی با مشارکت انجمن‌های دیده بان محیط زیست مسجدسلیمان، آوای طبیعت کارون، بانوان طبیعت دوست و همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان در استان خوزستان برگزار شد.

*جلسه همفکری جهت مصرف آب در اقلید فارس

انجمن همیاران آب شهرستان اقلید در ادامه برنامه های آموزشی خود، جلسه تعامل و همفکری را با کارشناس روابط عمومی و معاونت امور آبفا  این شهرستان برگزار کرد. مدیریت مصرف آب محور اصلی پیشنهادات مطرح شده در این جلسه بود که از سوی طرفین مورد موافقت قرار گرفت.

*مازندرانی‌ها در برنامه حفاظت از گوزن‌ها قرمز حضور یافتند

گروهی از دوست داران محیط زیست با حضور  خود از نزدیک شاهد برنامه حفاظت از گوزن‌های قرمز (مارال) در هنگام «گاوبانگی» در منطقه هزار جریب مازندران بودند. لازم به ذکر است این برنامه از تاریخ ۳ الی ۶ مهرماه در این منطقه برگزار شد.

*آغاز اجرا طرح مدرسه سبز در مسجد سلیمان

این طرح که همراه با آموزش محیط زیست است، جهت توسعه فضای سبز مدارس و ایجاد شادی و نشاط در روحیه دانش آموزان توسط آموزشیار انجمن همیاران محیط زیست مسجدسلیمان در دبستان قرآنی شریعتی این شهرستان برگزار شد.

 

انتهای پیام